Müge Anlı Ankara Cinayeti 2011

sevgiaslancinayeti300x2  Müge Anlı Ankara Cinayeti

müge anlı ankara cinayeti, müge anlı ile tatlı sert ankara cinayeti, müge anlı tatlı sert ankara cinayeti sonuçlandımı, sevgi aslan cinayetinde son durum

Ankara’da yaşayan 39 Yaşında 3 çocuk annesi Sevgi ASLAN evinde vahşi bir şekilde eşi tarafından ölü olarak bulunuyor. Ailesi Sevgi ASLAN’ın katil veya katillerine canlı yayında ulaşarak acılarını hafifletmek istiyorlar.

25 Ocak’ta Ankara Keçiören’deki evinin banyosunda 16 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulunan Sevgi Aslan cinayeti sırrı koruyor. Vahşi cinayetle ilgili her geçen gün yeni bir iddia ortaya atılıyor. Ancak ailesi, görgü şahitlerinin iddialarını ısrarla reddediyor. Son birkaç günü meşgul eden en önemli konu ise Sevgi Aslan’ın cep telefonu kullanıp, kullanmadığıyla ilgili… Pazartesi günü canlı yayını arayan bir izleyicim, “Cinayet günü Sevgi Hanım’ı evinden çıkarken gördüm. Elinde siyah bir cep telefonu vardı. Telaşla numara çeviriyordu” dedi. Ancak ailesi, ısrarla Sevgi Aslan’ın cep telefonu kullanmadığını söyledi. Tam da bu sırada bu kez üst katta yaşayan komşuları benzer bir açıklamada bulundu.

‘Eve yalnız girmekten korkuyordu’

“Sevgi’yle kapı önünde sürekli otururduk ama hiçbir şey anlatmazdı. Sır dolu bir kadındı. Sevilay, sürekli annesinin komşularına her şeyi anlattığını söylüyor. Böyle bir şey yok. Ölmeden bir hafta önce komşularla oturmaya davet ettim. Korkusundan bahsetti… ‘Eve yalnız girmekten korkuyorum’ dedi. Nedenini bilmiyordum.”

‘Cep telefonuyla hava atardı’

“Bir iki sene önce kardeşi Sevgi’ye telefon almış. Kardeşinin aldığı telefonla sürekli övünürdü, ‘Seninki de telefon mu?’ derdi bana… Kızım cep telefonuyla konuşurken görmüş, ‘Oğlumla konuşuyorum’ demiş. Sevilay’ın konuşmaları bana çok doğru gelmiyor. Annesinin 11′e kadar uyuduğu doğru değil… 08:30 gibi bizim binayı temizliyordu. Sevilay herkesi yalanlıyor, benim söylediklerime ne diyecek çok merak ediyorum.”

‘Telefon kullandığını bilmiyordum’

Bugüne kadar Sevgi Aslan’ın telefonu olmadığını söyleyen abisi Ramazan Aslan, komşunun açıklamaları üzerine ablasına telefon aldığını belirtti: “4-5 sene önce bir telefon aldım Sevgi’ye… Ameliyat olmuştu, hastaneye götürmüştüm. Sonra küçük kardeşim aldı. En fazla 1 ay kaldı onda. Sevgi de ‘Bana bir tane telefon bile almadılar’ diye ağlamıştı. Bir daha hiç telefon alınmadı.”

Kızı Sevilay: ‘Çok şaşırdım’

“4 sene önce dayım cep telefonu almıştı. Ama hiç kullanmadı diye biliyorum. Küçük dayım aldı o telefonu. Annem de çok üzüldü. Eğer anlatılanlar doğruysa telefon kullandığından haberimiz yoktu. Çok şaşırdık.”

‘Herkese kapı açardı’

Sevgi Aslan’la uzun yıllar arkadaşlık yapan, ancak eşinin cenazesinde yanında olmadığı için aralarının açıldığını söyleyen Emine Hanım da konuştu:”13-14 senedir tanırım. İçine kapanıktı. Özel konuları konuşmazdık. Eşimi kaybedince aramız soğudu. Cenazemde çok ilgisiz davrandı. Bu yüzden kırıldım. Tanıdığımdan beri temizliğe giderdi. Eşi de biliyordu çalıştığını. Ameliyat olduğu zaman doktor yasakladığı halde, yorgan dikti. Sadece tanıdıklarına değil, tanımadığı insanlara da yorgan dikiyordu. Kapı çaldığında direk açardı. Kapının dürbününden bakmazdı. Evime geldiğinde de şaka yapar, dışarıdan dürbünü eliyle kapatırdı. Ziynet eşyalarını nereye koyduğunu bilmiyorum. Oğlu nişanlısından ayrıldıktan 1 ay sonra sordum, ‘Ne yaptın takıları’ diye… ‘Gözüm görmesin diye köye gönderdim’ dedi. Sevgi’nin biriyle görüştüğüne inanmam. İmkansız…” Sevgi Aslan komşularının söylediği gibi cep telefonu kullanıyor muydu? Bu sorunun cevabı çok önemli… Çünkü görgü şahitleri doğru söylüyorsa o telefonla katiliyle de görüşmesi muhtemel…

Kaynak:Takvim – Müge ANLI

Müge Anlı Ankara Cinayeti 2011 yazısına ait etiketler : müge anlı ankara cinayeti, müge anlı ile tatlı sert ankara cinayeti, müge anlı tatlı sert ankara cinayeti sonuçlandımı, sevgi aslan cinayetinde son durum

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !